ІХ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ «КВІТУЧА УКРАЇНА» В РАМКАХ ПРОЕКТУ «БЕЗХМАРНЕ НЕБО ДЛЯ ДІТЕЙ»

Хочете потрапити у справжню казку, побачити надзвичайно красиві місця, які описував у своїх повістях Микола Васильович Гоголь, одночасно поправити своє здоров'я і набратися сил? Або може бути, хочете побувати на справжнісінькій Сорочинському Ярмарку, яка так до душі багатьом політикам і сильним світу цього? Якщо на всі ці запитання ви відповіли ствердно - запрошуємо на фестиваль в місто Миргород!!!

Фестиваль-конкурс буде проводитись 19.08.2016 с.Великі Сорочинці (Сорочинський ярмарок) та 20.08.2016 р. в м.Миргород, Палац культури курорту «Миргород», Україна

 


Подивившись на карту України, можна побачити, що цей славний, тихий і затишний містечко розташоване в самому центрі країни, в Полтавській області, на березі річки Хорол. Останнім часом, з розвитком туризму в Україні, Миргород стає не лише місцем відпочинку і лікування жителів України, а й приваблює численних туристів з зарубіжних країн. У цьому маленькому, за сучасними мірками місті, з населенням трохи більше 41 тисячі чоловік, можна познайомитися з побутом українського народу, його багатими традиціями та історією.

Бальнеологічний курорт, в якому знаходиться джерело мінеральної води заслужив право називатися однією з найкращих цілющих вод у всьому світі. Дійсно, Миргородська мінеральна вода - візитна картка міста. Місце, яке в першу чергу варто відвідати в Миргороді, це знаменита «Миргородська калюжа». Свою назву цей невеликий ставок, що знаходиться в самому центрі міста, недалеко від Успенської церкви, отримав у повісті М.В. Гоголя «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». На честь двохсотріччя з дня народження великого письменника, в 2009 році тут був відкритий прекрасний скульптурний комплекс, численні герої гоголівських повістей і оповідань постають перед мандрівником у всій своїй красі.

Говорити про Миргород і не сказати про знамениті Сорочинці, значить не сказати нічого. У Великих Сорочинцях, можна побачити будинок-музей, в якому народився і виріс Гоголь, який побудований у вигляді справжньої української хати.

ОРГАНІЗАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ:

 • При підтримці Міністерства культури України;
 • Фестиваль-конкурс проводиться під егідою оргкомітету «Квітуча Україна»;
 • При сприянні Управління культурі, туризму і охорони культурної спадщини Дніпровського району м. Києва;
 • За підтримки туристичного оператора «Алитас-тур»;
 • За підтримки туристичного оператора «Даніс-тур»;
 • При сприянні Українського інноваційного центру бізнесу;
 • За підтримки Асоціації фольклорних фестивалів (Folklore Festival).

ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ:

 • старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки Харківської гуманітарно-педагогічної Академії, відмінник освіти України, член національної музичної спілки України – Жилкіна Олена Іванівна;
 • засновник та голова оргкомітету всеукраїнських молодіжних студентських фестивалів вузів недержавної форми власності - «Барви осені» і «Весняна хвиля» - Побережна Тетяна Євгеніївна;
 • Вітковський В’ячеслав Владикович – головний балетмейстер Оперної студії  і старший викладач «кафедри музичної підготовки і музичної режисури» Національної музичної академії України ім.. П.І. Чайковського «Київської консерваторії», доцент кафедри хореографії Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, Заслужений артист України. 
 • Голова громадської організації «Твоя музика», Член асоціації діячів естрадного мистецтва України, Експерт комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти громадської ради при Міністерстві культури України – Ксенія Строкіна
 • Кандидат педагогічних наук, доктор філософії, доцент, завідувач кафедри естрадного та академічного вокалу, професор Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка, заслужений діяч естрадного мистецтва України, член Національної всеукраїнської музичної спілки, художній керівник зразкового театру пісні “Ладоньки» Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва  Світлана Миколаївна Садовенко

Склад журі, на чолі з головою, формується і затверджується оргкомітетом фестивалю з відомих артистів, педагогів творчих ВНЗ, режисерів, керівників творчих колективів, діячів культури та мистецтв.

Метою фестивалю - конкурсу є:

Презентація творчих досягнень художніх колективів та солістів; створення умов для духовного і культурного розвитку дітей; створення здорового духу змагання між художніми колективами і обдарованими особистостями; встановлення творчих контактів, обмін творчим досвідом; демонстрація майстерності; пошук нових форм і вдосконалення старих; зміцнення дружніх зв’язків дітей та молоді; фізичне оздоровлення дітей. 

   Конкурсні номінації:

I. Вокал / естрадний, народний, академічний /. Малі форми (солісти, дуети, тріо, квартети). Ансамбль (до 16 осіб). Хорові колективи.

Критерії оцінки: музикальність, художнє трактування музичного твору; чистота інтонації і якість звучання; окраса тембру і голосу; сценічна культура; відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії виконавця; виконавська майстерність.

Представляється один твір для окремого виконавця і колективу до 6 осіб – один твір тривалістю не більше 5 хвилин, для колективу від 6 чол. – Одне-два твори із загальним часом звучання до 8 хвилин.

II. Хореографія / естрадний, народний, класичний, бальний, сучасний, східний танці та ін./ Малі форми (солісти, дуети, тріо, квартети). Ансамбль.

Критерії оцінки: виконавська майстерність; онограммуа побудова номеру; відповідність репертуару віковим особливостям виконавців; сценічність / пластика, костюм, реквізит, культура виконання /; підбір та відповідність музичного та хореографічного матеріалу /; артистизм, розкриття художнього образу.

Представляються не більше 2-х номерів від колективу, загальна тривалість номерів не повинна перевищувати 8 хвилин. У випадку, якщо у постановці бере участь більше 25 осіб. Тривалість дозволено збільшити до 10 хв.

ІІІ. Інструментальний жанр / оркестри, ансамблі, народні, класичні та он. / Малі форми (солісти, дуети, тріо, квартети). Ансамбль. Оркестри.

Фортепіано є в наявності. Всі інші інструменти забезпечуються самими учасниками фестивалю.

Критерії оцінки: ступінь володіння інструментом; чистота інтонації; технічні можливості ансамблевого виконання; музикальність, артистичність, художнє трактування музичного твору; творча індивідуальність / для солістів /

Представляються один твір для окремого виконавця і колективу до 6 осіб – один твір тривалістю не більше 5 хвилин, для колективу від 6 чол. – Одне-два твори із загальним часом звучання до 8 хвилин.

IV. Оригінальний жанр / пластичний етюд, еквілібр, антипод, жонглювання, клоунада, показові виступи спортивних секцій і об’єднань. / Малі форми (солісти, дуети, тріо, квартети).Ансамбль.

Цирковому колективу  пропонується представити циркову композицію. 

Критерії оцінки: рівень циркової підготовки і виконавська майстерність; технічні можливості виконавців; артистизм, сценічність / пластика, костюм, культура виконання /; творчий підхід до підбору репертуару; складність виконуваної програми; художнє оформлення програми, реквізит. 

Представляються не більше 2-х номерів від колективу, загальна тривалість номерів не повинна перевищувати 8 хвилин. У випадку, якщо у постановці бере участь більше 25 осіб. Тривалість дозволено збільшити до 10 хв.

V. Театри мод: прет-а-порте, вечірній одяг, дитячий одяг, сценічний костюм, історичний костюм, сучасна молодіжна одяг).

Колективи представляють конкурсну програму: дві колекції у вигляді шоу, що складаються з однієї або декількох тем. На вікові групи не розділяються.

Критерії оцінки: оригінальність і новизна ідеї; дизайн костюмів; відповідність костюмів віку конкурсантів; цілісність ідеї показу (взаємозв’язок всіх складових: режисура, музика, костюм, театральність, видовищність, акторська майстерність).

Виступ повинен містити композиційно закінчений фрагмент, тривалістю не більше 10 хвилин.

VI. Театральний жанр / в конкурсі беруть участь аматорські колективи всіх напрямків театрального мистецтва /

Критерії оцінки: повнота і виразність розкриття теми твору; розкриття і яскравість художніх образів, виконавський рівень; сценічність / пластика, костюм, культура виконання /; художня оформлення вистави, реквізит; дикція акторів; відповідність репертуару віковим особливостям виконавців. 

Колективи представляють на конкурс маленькі сценічні форми, моновистави, етюди, оногра вистав або п'єс, які мають композиційно закінчений характер. На вікові групи не розділяються. Тривалість виступу до 20 хв.  

VІI. Декоративно-прикладне мистецтво / художня вишивка; кружево (макраме, оногр ткацтво, гобелен; клаптикове шиття; художнє в'язання; розпис на тканині; розпис по дереву і склу; художня обробка дерева: різьба по дереву, інкрустація; вербовий прут;  художня обробка шкіри; бісероплетіння ; декоративна іграшка (текстиль), в'язана; художня обробка оногра (скульптура малих форм, ювелірні вироби, карбування, кування); народна іграшка з глини, лялька-мотанка; гончарство; вироби з пластиліну і полімерної глини; флористика; орігамі; квіллінг, скраббукінг ; войлоковаляніе /.

На фестиваль не приймаються роботи, виконані за готовими схемами, викрійками, малюнкам, по фабричним або іншим тиражованим зразкам.  Для представлення, на фестиваль надається 3-4 роботи.

Критерії оцінки: творча індивідуальність і майстерність автора, володіння обраною технікою; відображення заявленої теми; збереження та використання народних традицій в представлених роботах; новаторство і оригінальність; високий рівень майстерності, художній смак, техніка виконання; відповідність роботи віку учнів; естетичний вигляд виробу (оформлення вироби).

У фестивалі-конкурсі мають право брати участь діти наступних вікових категорій:

 Дитяча категорія – 3 - 6 років
 1 вікова категорія - 7 - 10 років
2 вікова категорія - 11 -15 років
3 вікова категорія - 16 -24 років
4 вікова категорія - змішана
Інформаційний супровід:

- Фестиваль анонсується на головному сайті туроператора «Алитас-тур»  www.alitas.kiev.ua  , в соціальних мережах  https://vk.com/festyvalkonkurskvituchaukrainawww.facebook.com/kvituchaykraina , і на інших інформаційних інтернет-ресурсах.

- Підсумки Фестивалю публікуються у ряді вищевказаних інформаційних джерел. 

Організаційні вимоги:

- Підготовку та проведення Фестивалю здійснює Оргкомітет.

- Оргкомітет затверджує програму концерту, яка формується з числа заявок, поданих на участь у Фестивалі.

- Для участі у Фестивалі в Оргкомітет подається заявка встановленого зразка – висилається на електронні адреси Оргкомітету:

Заявка від керівника колективу приймаються до 10.08.2016 р. на e-mail:  kvituchaukraine@gmail.com 

Оргкомітет фестивалю 044 543 17 85 / 067 500 56 42 / 099 239 58 02

 -  До заявки додається список учасників, коротка творча біографія колективу з датою створення, описом досягнень, фотографія колективу. Заявка повинна містити точну інформацію. Керівник подає заявку не пізніше дати, зазначеної для подачі заявки. Розгляд і затвердження заявок проводить Оргкомітет до 10 серпня 2016 року.

- Оргкомітет має право використовувати і поширювати аудіо- та відеозаписи, друковану та іншого роду продукцію, вироблені під час проведення заходу і за його підсумками.

- Творчі колективи – учасники Фестивалю повинні мати відповідну кількість супроводжуючих осіб, що гарантують безпеку учасників і несуть повну відповідальність за підтримання дисципліни, за життя і здоров’я дітей.

- Участь у Фестивалі підтверджується організаторами на підставі заявок, що надійшли, списків учасників та документів, що підтверджують оплату.

Технічні вимоги:

Носіями фонограм є СD-диски або флешки з високою якістю звуку. Кожен звукозапис має бути на окремому носії із зазначенням назви твору, композитора, тексту, назви ансамблю або прізвища виконавця, а також тривалості звучання Фонограмма твору. Фонограмму має бути встановлена на початок запису. Не допускається виступ вокалістів під Фонограмму. Дзеркало сцени 10 х 6. Глядацький зал розрахований на 575 місць.

 Фінансові умови фестивалю - конкурсу:

 • Усі витрати на організацію Фестивалю-конкурсу здійснюються за рахунок благодійних, спонсорських та інших внесків.
 • Організаційний внесок становить: за сольний виступ – 200 грн., кожен наступний номер, який перевищує зазначений час  50 грн; колективний виступ – 100 грн з учасника, кожне наступний виступ, який перевищує зазначений час – 50 грн.
 • Декоративно-прикладне мистецтво оплачує 100 грн. з учасника.
 • Для дітей з дитячих будинків та шкіл-інтернатів участь у фестивалі-конкурсі є безкоштовною – за наявності відповідних документів.
Нагородження учасників:
 1. Основним подарунком є відео зйомка фестивалю, матеріали якої будуть викладені у вільному доступі в мережі інтернет.
 2. У кожній номінації, в кожній віковій групі присуджуються дипломи:
-          «Лауреат» 1-й, 2-й, 3-й премії;
-          «Дипломант» 1-й, 2-й, 3-й премії;
3.      Присуджується Гран-Прі І, ІІ та ІІІ ступені фестивалю за найкращий номер.
 4. «Лауреати», «Дипломанти» нагороджуються дипломами, призами та пам'ятними подарунками.
 5. Переможці фестивалю-конкурсу отримують Сертифікати на знижку для участі в міжнародних дитячих та юнацьких фестивалях в Італії, Чехії, Словаччини, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Латвії, Франції, Іспанії, Україні.
 6.      За рішенням журі Гран-Прі може не присуджуватись!

 

Оргкомітет допомагає в організації поселення приїжджих, трансфері, харчуванні, екскурсійному обслуговуванні (витрати по оплаті цих послуг учасники беруть на себе). 

Попередня програма фестивалю-конкурсу «Квітуча Україна» на 19.08.2015:

11.30 - 12.00 - Збір біля входу  до Миргородського районного Будиноку Культури.                                            Реєстрація учасників та колективів, які виступають на головній сцені                                                Сорочинської ярмарки.
12.00 - Виїзд на Сорочинський ярмарок (с. Великі Сорочинці)
14.00 –  16.00 - Конкурсні виступи на головній сцені Сорочинської ярмарки (с. Великі                                          Сорочинці)
 
17.00 - виїзд до Миргороду

Попередня програма фестивалю-конкурсу «Квітуча Україна» на 20.08.2015:

08:00 – 08:40 - Реєстрація учасників,  проба сцени, оформлення виставки.

08:40 – 09:00 – Організаційні збори керівників творчих колективів.

09:00 – 09:15 - Відкриття фестивалю.

09:15 – 19:30 - Конкурсні виступи.

11:00 – 11:30 -  Реєстрація наступних учасників фестивалю.

11:30 – 12:00 - Організаційні збори керівників творчих колективів.

14:00 – 14:30 -  Реєстрація наступних учасників фестивалю.

14:30 – 15:00 - Організаційні збори керівників творчих колективів.

17:30 – Підведення підсумків конкурсу. Робота журі.

18:00 – 19:00 - Церемонія нагородження учасників фестивалю-конкурсу «Квітуча Україна». 

 Можливість поїздки на Сорочинський Ярмарок. Національний Сорочинський ярмарок - це найбільший в Україні ярмарково – виставковий захід. Його унікальність полягає у тому, що він зберігся з XVIIIстоліття до наших днів. Проводиться традиційно один раз на рік в передостанній тиждень серпня, на ярмарковій площі в 16,2 га під відкритим небом в центрі села Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області. Ярмарок надзвичайно колоритно описаний в повісті генія світової літератури Миколи Гоголя «Сорочинський ярмарок» (цикл повістей «Вечори на хуторі біля Диканьки»)

Проїзд на фестиваль з Києва: автобус 250 грн. (в дві сторони) / електричка від 80 грн. в одну сторону

За бажанням, проживання в Миргороді 1 ніч від 70 грн.

Трансфер Миргород – Великі Сорочинці – Миргород 25 грн./особа

По бажанню пропонуються екскурсії:

 • Успенський Собор;
 • Музей М.В.Гоголя;
 • Мінеральний курорт "Миргород";
 • Сорочинський Ярмарок;
 • Свято-Преображенська церква

  ГІМН ФЕСТИВАЛЮ «КВІТУЧА УКРАЇНА»

На фестиваль весна нас запросила,
Вона гостинно двері відчинила.
 Усюди музика луна,
Сьогодні ми одна сім’я.

ПРИСПІВ:
Фестиваль запрошує усіх,
Хай панує всюди радість і сміх.
Творчу молодь об’єднав,
В коло друзів всіх зібрав,
Радість зустрічі подарував.

Наш фестиваль лиш крила розправляє,
Таланти молоді він відкриває
І кличе молодь в добру путь,
Цю зустріч, друже, не забудь!

ПРИСПІВ:
Фестиваль запрошує усіх,
Хай панує всюди радість і сміх.
Творчу молодь об’єднав,
В коло друзів всіх зібрав,
Радість зустрічі подарував.